Przedstawienie po angielsku CINDIRELLA w wykonaniu klasy 6b (cz.1)

KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK BY OBEJRZEĆ FILMY:

1. {youtube}w7eCrCbPz5U  {/youtube}

2. {youtube}3O5F0M9RlBY{/youtube}

Światowy Tydzień Świadomości Autyzmu 2019

Od 2 do 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz  z wychowawcami akcentowali

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

pod hasłem ,,Zaświećmy się na niebiesko”.

Na godzinach wychowawczych wyświetlony został film o spektrum  autyzmu, by przybliżyć chorobę i świadomość o niej. W holu  szkoły powieszona została ogromna żarówka, na której wszyscy przyklejali niebieskie puzzle – symbol autyzmu wraz z pozytywnymi emocjami. Akcję zakończyliśmy w piątek ubierając się na niebiesko. J

Turniej Boccia 2019

W DNIU 28.03.2019 r. uczniowie z klasy VIII b

wraz z opiekunem p. Eliza Męczyńską uczestniczyli

XIII Powiatowym Turnieju Boccia

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności sportowe w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Organizatorzy zapewnili uczestnikom poczęstunek i zadbali o wspaniałą atmosferę.

1bcc2bcc

4bcc5bcc

3bcc

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA 2019

Down ar

„ W każdym dziecku ukryte jest marzenie Boga…”

„…Dlatego daję was światu, aby nieczułe i skamieniałe ludzkie serca drgnęły

na wasz widok. Jesteście jedynymi z najpiękniejszych kwiatków na mojej łące, bo wymagacie troski, opieki i miłości…”

(autor nieznany)

Osoby z zespołem Downa są wśród nas. Trochę mniej sprawne i bardziej nieporadne, ale za to bardziej wrażliwe na piękno i bezgranicznie kochające świat i ludzi. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią, w 21. parze chromosomów, osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami w ten wyjątkowy dzień założyli skarpetki nie do pary, w różnych wesołych kolorach. Najwięcej kolorowych skarpet było w klasie IV c. W holu szkoły przygotowano wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas I-III pod hasłem: „Moi przyjaciele, moja społeczność”. Prace te przybliżały tematykę tego wyjątkowego dnia. W całej szkole rozdawano kolorowe serduszka z napisem różnimy się, lubimy się. Nie każdy z nas rodzi się zdrowy, piękny – idealny. Natomiast każdy ma marzenia, cele, pasje, wszyscy potrzebujemy tolerancji, akceptacji i szacunku. Na lekcjach wychowawczych rozmawiano również z uczniami, o osobach z zespołem Downa. Solidaryzujemy się, przełamujemy stereotypy i oswajamy się z odmiennością. Różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy niepasujący chromosom…

2.2Down

1.1Down4.4Down5.5Down3.3Down

Zajęcia z dogoterapii

15 lutego 2019 roku uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii.
Były one prowadzone przez panią Kamilę Dropińską – kynoterapeutę oraz pedagoga specjalnego. Prowadząca zapoznała dzieci ze swoim czworonożnym towarzyszem rasy Golden Retriever o imieniu Miecia.

Podczas spotkania uczniowie brali udział w wielu zabawach z udziałem psa, które dostarczały wiele korzyści terapeutycznych m.in. : pomagały przełamać lęk wobec czworonoga, rozwijały motorykę małą i dużą, uczyły budowania więzi emocjonalnych oraz właściwych postaw wobec zwierzęcia.

Dzieci były zafascynowane psim towarzyszem, a kontakt z nim sprawił im prawdziwą frajdę.
W podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia uczniowie obdarowali nowego przyjaciela psimi przysmakami.

d1d2

d3d4

d5d6

Omnibus 2019

OMNIBUS 2019

W dniu 15 .02.2019 r. odbył  się

Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Omnibus”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a, 4a, 6a   i 6b , którzy z zapałem rozwiązywali test wiedzy ogólnej. Opiekę nad nimi sprawowały panie Aneta Grabowska i  Eliza Męczyńska. Organizatorzy konkursu przygotowali krótki występ artystyczny, poczęstunek oraz upominki dla uczestników. Uczniowie rywalizowali o tytuł OMNIBUSA.

Andrzejkowe Igrzyska.

29 listopada braliśmy udział w

ANDRZEJKOWYCH IGRZYSKACH ARTYSTYCZNYCH

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Śladem naszych przodków”, zajęciach plastycznych, rzeźbiarskich, lepienia z gliny. Całość zakończył  smaczny poczęstunek. Była super zabawa integracyjna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Muzyczna pocztówka 2018.

Konkurs "Omnibus" 2018

W dniu 22.01.2018 roku ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie,,Omnibus’’ organizowanym  przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Specjalny  Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Koninie.  Konkurs ten odbywa się od kilku lat i organizowany jest z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Przedstawiciele naszej szkoły, pod opieką dwóch nauczycieli udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolnego Wychowawczego gdzie najpierw zostali uroczyście powitani przez wicedyrektor szkoły   A. Czerniejewską oraz dyrektora  Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli   K. Wereszczyńskiego, a następnie otrzymali plakietki z logo konkursu. Uczniowie  w poszczególnych kategoriach wiekowych ( kl. I-III, IV-VII, gimnazjum) napisali test opracowany przez organizatorów.  Po zmaganiach konkursu na uczestników czekał poczęstunek. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w konkursie ,,Omnibus’’ bo były to mile spędzone chwile, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzęi poznać nowych przyjaciół.

MUZYCZNA POCZTÓWKA.