wizytowka

Malowane wierszem - konkurs

Uczniowie klas integracyjnych I – III, naszej szkoły, zaprezentowali 30 maja 2019r. swoje plastyczne umiejętności. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem Jana Brzechwy „Na straganie”. Prace wykonane były przez uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, których w parach wspomogli inni uczniowie klas I-III. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowania, nie tylko słowem, ale także poprzez wrażliwość plastyczną. Rozbudzanie i rozwijanie aktywności plastycznej wśród dzieci oraz uwrażliwienie na trudności osób niepełnosprawnych. Przybliżenie zagadnień takich jak tolerancja, równość i integracja. J

https://www.youtube.com/watch?v=2t-cslxPlV8

mal1mal2

mal3

Omnibus 2019

u2

u3

Przedstawienie po angielsku CINDIRELLA w wykonaniu klasy 6b (cz.1)

KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK BY OBEJRZEĆ FILMY:

         

1. {youtube}w7eCrCbPz5U  {/youtube}

2. {youtube}3O5F0M9RlBY{/youtube}


Światowy Tydzień Świadomości Autyzmu 2019

Od 2 do 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz  z wychowawcami akcentowali

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

pod hasłem ,,Zaświećmy się na niebiesko”.

Na godzinach wychowawczych wyświetlony został film o spektrum  autyzmu, by przybliżyć chorobę i świadomość o niej. W holu  szkoły powieszona została ogromna żarówka, na której wszyscy przyklejali niebieskie puzzle – symbol autyzmu wraz z pozytywnymi emocjami. Akcję zakończyliśmy w piątek ubierając się na niebiesko. J

Turniej Boccia 2019

W DNIU 28.03.2019 r. uczniowie z klasy VIII b

wraz z opiekunem p. Eliza Męczyńską uczestniczyli

w

XIII Powiatowym Turnieju Boccia

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności sportowe w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Organizatorzy zapewnili uczestnikom poczęstunek i zadbali o wspaniałą atmosferę.

1bcc2bcc

4bcc5bcc

3bcc

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA 2019

Down ar

                                         „ W każdym dziecku ukryte jest marzenie Boga…”

   „…Dlatego daję was światu, aby nieczułe i skamieniałe ludzkie serca drgnęły

na wasz widok. Jesteście jedynymi z najpiękniejszych kwiatków na mojej łące, bo wymagacie troski, opieki i miłości…”

(autor nieznany)

                                                      

Osoby z zespołem Downa są wśród nas. Trochę mniej sprawne i bardziej nieporadne, ale za to bardziej wrażliwe na piękno i bezgranicznie kochające świat i ludzi. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią, w 21. parze chromosomów, osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami w ten wyjątkowy dzień założyli skarpetki nie do pary, w różnych wesołych kolorach. Najwięcej kolorowych skarpet było w klasie IV c. W holu szkoły przygotowano wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas I-III pod hasłem: „Moi przyjaciele, moja społeczność”. Prace te przybliżały tematykę tego wyjątkowego dnia. W całej szkole rozdawano kolorowe serduszka z napisem różnimy się, lubimy się. Nie każdy z nas rodzi się zdrowy, piękny – idealny. Natomiast każdy ma marzenia, cele, pasje, wszyscy potrzebujemy tolerancji, akceptacji i szacunku. Na lekcjach wychowawczych rozmawiano również z uczniami, o osobach z zespołem Downa. Solidaryzujemy się, przełamujemy stereotypy i oswajamy się z odmiennością. Różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy niepasujący chromosom…

 2.2Down

 1.1Down4.4Down5.5Down3.3Down

 

 

 

 

Zajęcia z dogoterapii

Zajęcia z dogoterapii

15 lutego 2019 roku uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii.
Były one prowadzone przez panią Kamilę Dropińską – kynoterapeutę oraz pedagoga specjalnego. Prowadząca zapoznała dzieci ze swoim czworonożnym towarzyszem rasy Golden Retriever o imieniu Miecia.

Podczas spotkania uczniowie brali udział w wielu zabawach z udziałem psa, które dostarczały wiele korzyści terapeutycznych m.in. : pomagały przełamać lęk wobec czworonoga, rozwijały motorykę małą i dużą, uczyły budowania więzi emocjonalnych oraz właściwych postaw wobec zwierzęcia.

Dzieci były zafascynowane psim towarzyszem, a kontakt z nim sprawił im prawdziwą frajdę.
W podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia uczniowie obdarowali nowego przyjaciela psimi przysmakami. 

d1d2

d3d4

d5d6

Omnibus 2019

OMNIBUS 2019

W dniu 15 .02.2019 r. odbył  się

Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Omnibus”.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a, 4a, 6a   i 6b , którzy z zapałem rozwiązywali test wiedzy ogólnej. Opiekę nad nimi sprawowały panie Aneta Grabowska i  Eliza Męczyńska. Organizatorzy konkursu przygotowali krótki występ artystyczny, poczęstunek oraz upominki dla uczestników. Uczniowie rywalizowali o tytuł OMNIBUSA.

1.1

Andrzejkowe Igrzyska.

29 listopada braliśmy udział w

ANDRZEJKOWYCH IGRZYSKACH ARTYSTYCZNYCH

 DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Śladem naszych przodków”, zajęciach plastycznych, rzeźbiarskich, lepienia z gliny. Całość zakończył  smaczny poczęstunek. Była super zabawa integracyjna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Muzyczna pocztówka 2018.

Godziny lekcji

moodle

szkodkrtalent