FB 403x403

Jak wziąć udział w konkursie? Informacja dla uczniów.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy do 24 października. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie:

ubajki, opowiadania lub wierszyka - w przypadku tematów numer 1 i 2,

uoraz wierszyka lub treści regulaminu - w przypadku tematu numer 3.

10 najlepszych prac zostanie wysłanych do organizatora konkursu – Fundacji Orange. Spośród nadesłanych prac  nagrodzonych zostanie  10 najlepszych prac wśród uczniów klas I-III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI . Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!

 

Tematy zadania konkursowego.

 

 1. Wyobraź sobie, że ̇przekroczyłeś/-łaś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie... wpadłeś/́-łaś do internetu. Spróbuj się z niego wydostać.

 

Napisz bajkę, krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócić do prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

 1.  Zły czarnoksiężnik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie.

Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś/-łaś do jego drzwi i, wymieniając wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś/-łaś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisać czy Ci się udało :)

 1.  Wyobraź sobie, ze założyłeś/-łaś z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony. 
 • Konieczne jest podpisanie oświadczenia przez przedstawiciela ustawowego dziecka uczestniczącego w zadaniu konkursowym ( załącznik)

 

Drugie Zadanie Konkursowego

Rywalizacja na obrazy.

 

Jak wziąć udział w konkursie? Informacja dla uczniów.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy do 30 listopada. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną. Pamiętaj, że praca powinna być wykonana bez użycia nowych technologii.

10 najlepszych prac zostanie wysłanych do organizatora konkursu – Fundacji Orange. Spośród nadesłanych prac  nagrodzonych zostanie  10 najlepszych prac wśród uczniów klas I-III oraz                        10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI . Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego.

 

 1. Wyobraź sobie., że napisałeś/aś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę – w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.

 

 1. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat,, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole.

 

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

 1. Chronię swoje dane w sieci.
 2. Nie ufam osobom poznanym w internecie.
 3. Dbam o wizerunek w online.
 4. Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
 5. Kontroluję czas spędzony w internecie.
 6. Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
 7. Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
 8. Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.
 1. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.
 • Konieczne jest podpisanie oświadczenia przez przedstawiciela ustawowego dziecka uczestniczącego w zadaniu konkursowym  - ( druk oświadczenia u pedagoga szkolnego).

 

Etap szkolny pierwszego zadania konkursowego konkursu edukacyjnego „Bezpiecznie tu i tam”

pod nazwą „Rywalizacja na słowa” został rozstrzygnięty.

Uczniowie do konkursu zgłosili 28 prac. Spośród nich wybrano 9 najciekawszych, które zostały wytypowane do etapu ogólnopolskiego . Są to prace następujących uczniów:

 1. Stanisława Galemby – kl.VIa
 2. Martyny Śmigielskiej – kl.Vc
 3. Małgorzaty Ruteckiej – kl. IVb
 4. Beniamina Siarkowskiego – kl. IVc
 5. Jagody Srogosz – kl. VIa
 6. Szymona Cybulskiego – kl.VIa
 7. Bartosza Rachubińskiego – kl.VIb
 8. Dawida Kościuchy – kl.VIb
 9. Marii Kordylewskiej – kl.IVc

Gratulujemy !

i zapraszamy do udziału w następnym zadaniu konkursowym

„Rywalizacja na obrazy”

 

Etap szkolny drugiego  zadania konkursowego konkursu edukacyjnego „Bezpiecznie tu i tam”

pod nazwą „Rywalizacja na obrazy” został rozstrzygnięty.

Uczniowie do konkursu zgłosili 36 prac, w tym 26 to prace uczniów klas I – III, a 10 to prace uczniów klas IV – VI. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością . Spośród zgłoszonych prac  wybrano 10 najciekawszych, samodzielnie wykonanych przez uczniów, które zostały wytypowane do etapu ogólnopolskiego . Są to prace następujących uczniów:

1.Maksymiliana Samson – kl.Ia

2.Dagmary Lorenc – kl.Ia

3.Miłosza Wróblewskiego– kl.IIa

4.Roksany Grzybowskiej – kl.IIa

5.Szymona Jastrzębskiego – kl.IIa

6.Oliwii Wróblewskiej – kl.IVa

7.Marty Wojciechowskiej – kl.Vc

8.Julii Gieryn – kl.Vc

9.Mai Bednarek – kl.VIa

10.Grzegorza Iwańskiego – kl.VIb

Gratulujemy !

i zapraszamy do udziału w następnym zadaniu konkursowym

„Rywalizacja na multumedia”

 

Trzecie Zadanie Konkursowe

Rywalizacja na multimedia.

 

Jak wziąć udział w konkursie? Informacja dla uczniów.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją wychowawcy lup pedagogowi szkolnemu do  17 lutego 2017r. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie

nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.

10 najlepszych prac zostanie wysłanych do organizatora konkursu – Fundacji Orange. Spośród nadesłanych prac  nagrodzonych zostanie  10 najlepszych prac wśród uczniów klas I-III oraz                        10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI . Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego.

 

 1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia  ją/go podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłaś/eś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć                       w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłaś/eś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

 

 1.  Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania                z internetu i zaproszono Cię  na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić, żeby być bezpiecznymi                     w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mogłabyś/mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż                         2 minuty.

 

 1. Wyobraź sobie, że zostałaś/zostałeś zaproszona/y do9 wzięcie udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na ty, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, które poznała/eś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagrania dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

 

 

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę. – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

Zasady:

 1. Chronię swoje dane w sieci.
 2. Nie ufam osobom poznanym w internecie.
 3. Dbam o wizerunek w online.
 4. Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
 5. Kontroluję czas spędzony w internecie.
 6. Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
 7. Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
 8. Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.
 • Konieczne jest podpisanie oświadczenia przez przedstawiciela ustawowego dziecka uczestniczącego w zadaniu konkursowym  - ( druk oświadczenia u pedagoga szkolnego).

certyfikat Bezpiecznie TU i TAM page 001