WOŚP

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez cały tydzień dzieci przynosiły do szkoły swoje maskotki. Podarowane zabawki miały stać się dla innych nagrodami.  W piątek odbyła się loteria, podczas której każdy mógł zakupić los za 1, 2 lub 5 zł. Cała społeczność szkolna zaangażowała się zarówno w przygotowania, jak i w samo losowanie. Pluszakowa oferta była bardzo bogata, a chętni do nabycia kuponów ustawiali się w kolejkach. Zebrano aż 377zł i cały dochód został przekazany fundacji.

W niedzielę, czyli w dzień dwudziestego szóstego finału, czterdzieścioro siedmioro ósemkowych wolontariuszy ruszyło do pracy. Uczniowie, zuchy i harcerze uzbrojeni w skarbonki, serduszka oraz szerokie uśmiechy, zachęcali mieszkańców Konina do wsparcia akcji. Nikogo nie zniechęciła niska temperatura panująca na zewnątrz i wszyscy wzorowo wywiązali się z powierzonych zadań.

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca: uczniom, zuchom, harcerzom, rodzicom, nauczycielom oraz koninianom.

Weronika Jasiak-Polińska,

Arleta Lisiak

wośp1.18

wosp3.18

wosp4.18

wosp5.18

wosp6.18

Konkurs recytatorski

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 1-3

4 stycznia 2018r. odbył się Szkolny  Konkurs Recytatorski dla uczniów klasa 1-3, który jest eliminacją do Powiatowego Konińskiego Konkursu Poezji Dziecięcej,  organizowanego przez  MODN w Koninie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, ilu zdolnych, młodych artystów jest wśród nas. Obecnością na widowni zaszczycili nas również rodzice uczniów, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Laureatami konkursu zostali:

Florentyna Witkowska z klasy 3c

Judyta Zaworska z klasy 3e

Katarzyna Górczak z klasy 2a

ŻYCZENIA 2017.

toooooooo

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca z
łamane i smutne, cicha wstępuje otucha.
To w
łaśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kol
ędy, Bóg się rodzi w człowieku.

Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szcz
ęśliwego Nowego Roku...

życzą

Dyrekcja ,nauczyciele, pracownicy i uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 8 w Koninie

ŚWIĄTECZNA PACZKA 2017

mikołaj

ŚWIĄTECZNA   PACZKA  2017

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole  trwała grudniowa zbiórka żywności, artykułów szkolnych  i środków chemicznych dla potrzebującej  6 osobowej rodziny , którą opiekujemy się od kilku lat.                                                                Wszystkim , którzy zaangażowali się w zorganizowanie Świątecznej Paczki serdecznie DZIĘKUJEMY.                                                                                                Radość obdarowanej rodziny niech wróci do wszystkich Darczyńców.